Okami - Spolszczenie. Oficjalna strona polskiej lokalizacji

issun
Witaj, to ja, Issun - wędrowny artysta. Zanim ponownie opowiem Ci historię białej wilczycy i jej dzielnego towarzysza, postaram się przekazać Ci sekretną technikę tworzenia i patchowania obrazu.

 

Zna ją każdy Korpokkur, dziś spróbuję nauczyć ją i Ciebie.

Ah, racja Futrzaku. Zapomnieliśmy o wstępie!

W kilkaset lat po wydarzeniach na Japońskiej Równinie kilku niezłomnych mieszkańców dalekiego kraju zdecydowało się przełożyć całą tę opowieść na swój własny język. Dzielny wojownik ffgriever, nieposkromiony artysta Berion i skrupulatny kronikarz Norek - wszyscy trzej przybliżyli swojemu ludowi losy bogini Amaterasu Omikami.

Wspomnij więc czasem ich imiona i wesprzyj ciepłym słowem.

 

Jakkolwiek technika jest w miarę prosta do opanowania, tak nie obejdzie się bez przygotowania swojej konsoli. Aby uruchomić na PS2 kopię oryginalnej gry (jeśli jeszcze jej nie masz - w te pędy do sklepu! Nie na darmo przecież strzepię sobie język) musisz mieć przerobioną konsolę. Amati mówi, że trzeba w niej zamontować modchip (wiesz... ja się nie bardzo na tym znam, ale podobno to jakiś uład scalony czy coś), kupić Swap Magic albo wgrać na kartę pamięci Free McBoot i ESR (Rozumiesz coś z tego? Jeśli nie, zajrzyj tutaj).

Uff, jeśli spełniasz którykolwiek z powyższych warunków możemy przejść dalej. Naturalnie niezbędny będzie prastary artefakt plemienia księżycowego, zwany też potocznie komputerem i dwa magiczne duchy go zamieszkujące (zapytaj profesora w Sei'an, który na pewno ma jeszcze jeden):

Nie zapomnij też o łatce spolszczającej, która znajduje się w dziale Media!

 

Masz już wszystko? To teraz się mocno skup. Pamiętam, jak nie tak dawno dziadek Isshaku suszył mi za to głowę...

Krok pierwszy:

Po ściągnięciu łatki (patchuj_10c.exe), rozpakuj ją na Patrycję... Aj... Na paRtycję, na której masz co najmniej 5GB wolnego miejsca. Futrzak dodaje, że to niezmiernie ważne! (chociaż ja to trochę inaczej zawsze robię... no nieważne).


Krok drugi:

Uruchom zainstalowany program do nagrywania płyt - Image Burn i wybierz opcję "Create image file from disc".

imgburn1

Wybierz w "source" swoją nagrywarkę, w "Destination" miejsce, w którym ma pojawić się obraz gry. Prędkości określ na x8 / x8 i kliknij w duży panel na dole z ikoną płyty.

imgburn2

Rozpocznie się proces nazwywany tworzeniem obrazu płyty, który przedstawia poniższy obrazek.

imgburn3

Kiedy program zakończy odczyt, wyświetli komunikat: "Operation successufuly completed".


Krok trzeci:

Uruchom teraz spolszczaj.exe, kliknij w przycisk: "Nałóż łatkę" i wybierz obraz.

patch2

... i ciepliwie czekaj, aż pojawi się komunikat: "Proces zakończony powodzeniem!".

patch3


Krok czwarty:

Uruchom "ESR Disc Patcher" i przeciągnij w jego okienko plik z obrazem gry. Powinien pojawić się komunikat: "Patching process finished successufuly!"

esr3


Krok piąty:

Ponownie uruchom Image Burn, ale tym razem wybierz: "Write image file to disc"!

imgburn4

W polu "Source" wybierz plik z obrazem gry, w "Destination" swoją nagrywarkę i koniecznie zaznacz opcję "Verify". Zanim jednak klikniesz w dużą ikonkę z płytą, ustaw optymalną dla Ciebie prędkość nagrywania ("Write speed") - sugerujemy x8 (ale jeśli masz jakiś starszy model i płyty to nawet i x4). Ok, jak już wszystko ustawiłeś, to wypalaj.

imgburn5

Po zakończeniu smażenia DVD-R lub DVD+R pojawi się komunikat: "Operation successufuly completed". To wsztystko! Pamiętaj, że PS2 jest bardzo wybredna, jakość płyt jak i nagrywarki muszą być jaknajlepsze, inaczej konsola wyświetli czerwony ekran z różnej maści obelgami!